Wyniki III WTK Kadetów, Żaków i Skrzatów

W dniu 18 lutego br. w Gdańsku rozegrane zostały turnieje kwalifikacyjne do III Grand Prix Polski Juniorów młodszych i Żaków oraz III Wojewódzki Turniej Skrzatów.  Grand Prix Polski (GPP) Juniorów Młodszych odbędzie się 15-17 marca br. w Nadarzynie. W tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem w eliminacjach okazał się Adrian LUNKOWSKI (UKS Orlik Gdynia), który w finale pokonał Wiktora POSTA (MRKS Gdańsk) 3:0, zaś 3 miejsce zajął Jan GŁUSZKIEWICZ  (MTS Kwidzyn). Adrian uzyskał prawo do gry na GPP. W kategorii młodziczek najlepsza okazała się Martyna STOSIO (GKTS Gdańsk) pozostawiając w pokonanym polu w finale Karolinę BIAŁK (MRKS Gdańsk) 3:1. Na najniższym poziomie podium stanęła Amelia STEFANIAK (MTS Kwidzyn). Martyna dołączyła do Julii CZAJA (MRKS Gdańsk) , która wystąpi na GPP Juniorów młodszych z rankingu ogólnopolskiego. Pozostali zawodnicy będą jeszcze mieli szanse biorąc udział w dodatkowych ogólnopolskich eliminacjach, które odbędą 15 marca br. w Nadarzynie.

W młodszej kategorii Żaków najlepszy okazał się Stanisław SURMACKI (GKTS Gdańsk) pokonując w finale Witolda GEPERTA (MRKS Gdańsk) w stosunku 3:0. Na 3 miejscu uplasował się zawodnik Jeremi WITKOWSKI (LUKS Straszyn).  Stasiu dołączy do Michała TARAKANA (3STS Starogard Gdański)  i Oliwiera WOŹNIAKA (UKS Lis Sierakowice) i zagrają na GPP Żaków, które odbędzie się 8-10 marca br. w Ostródzie. Wśród żaczek najlepsza okazała się Antonina OELRICH (LUKS Straszyn), która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Lenę RUDO  3:0. Trzecią zawodniczką eliminacji wojewódzkich została Nadia  JAŻDŻEWSKA (UKS Kosynier Sobowidz). Antonina jako jedyna z Naszego województwa ma aktualnie pewny udział w GPP Żaków.  Podobnie jak w przypadku juniorów młodszych, reszta zawodników, którym nie udało się dostać do GPP Żaków, mogą skorzystać w dodatkowych eliminacji, które odbędą się 8 marca br. w Ostródzie.

W najmłodszej kategorii wiekowej, czyli skrzatach wśród dziewczynek najlepsza okazała się Paulina SADOWSKA (UKS Lis Sierakowice) będąc lepsza w grze finałowej od Małgorzaty POLAKOWSIEJ (KS Osiczanka Osice). W meczu o 3 miejsce lepsze okazała się Antonina BRZOZOWSKA (LUKS Straszyn).  Wśród chłopców Piotra TRZECIAKA (LUKS Straszyn) pokonał w finale kolegę klubowego Bartosza  KULKOWSKIEGO. Tuż za nimi na 3 miejscu turniej ukończył Robert DANIELCZYK (LUKS Straszyn). Każdy ze skrzatów i skrzatek udekorowany został pamiątkowym medalem przez prezesa PWZTS Mariusza Scheafera.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju.