Udana promocja tenisa stołowego na Molo w Sopocie

Udana promocja tenisa stołowego na Molo w Sopocie

  1. Czwartego czerwca, punktualnie o godz. 11.00, prowadzący imprezę Wlodzimierz Machnikowski – redaktor radia Gdańsk, poprosił o oficjalne otwarcie festynu Mariusza Schaefera – prezesa PWZTS Gdańsk i koordynatora imprezy: Jarosława Przyborowskiego /ATS MT Rumia/, którzy w imieniu organizatorów MOSiR Sopot i PWZTS Gdańsk powitali uczestników imprezy i przebywających na molo mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. Zapoznali wszystkich z programem Tenisa Stołowego na Molo w Sopocie oraz przedstawili sportowe gwiazdy prowadzące zajęcia dla aktywnych uczestników festynu:  Wiktorię Wróbel, Beatę Traczyk – Kępę i Rafała Formelę /MRKS Gdańsk/– reprezentantów  kraju i multimedalistów mistrzostw Europy i Polski, Szymona Malickiego i Tomasza Tomaszuka  /KS AZS AWFiS Gdańsk/ – medalistów mistrzostw Polski oraz trenerów: Krystiana Krefta i Agnieszkę Brzeską /MRKS/ oraz Wojciech Cierlicę  wraz z liczną kadrą szkoleniową ATS MT Rumia.
  2. Następnie  zgodnie z programem pikniku zaprezentowali się młodzi adepci tenisa stołowego ze szkółki UKS Skoczek Sopot wraz z trenerem Jaroslawem Kisielem.
  3. Kolejnym etapem była możliwość zagrania na pięciu stołach z wymienionymi sportowymi gwiazdami i trenerami z najlepszych klubów woj. pomorskiego oraz uzyskania porady, gdzie można rozpocząć naukę gry w tenisa stołowego. A dla bardziej zaawansowanych, jak poprawić swoją technikę gry.  Przez cały czas festynu niezmąconym zainteresowaniem aktywnych uczestników cieszył się robot, wyrzucający plastikowe piłeczki w różnych kierunkach z różną siłą i rotacją – obsługiwany przez trenerów ATS MT Rumia. Dla najbardziej spragnionych rywalizacji na niebieskich stolach zorganizowaliśmy turniej w „Króla”, który polegał na tym że uczestnik w wieku bez ograniczeń, aby otrzymać tytuł króla i upominek, – musiał kolejno pokonać trzech przeciwników w jedno – setowym pojedynku.
      1. Od godziny dwunastej do turnieju TTX przeznaczonym dla grupy wiekowej 11-18 lat i organizowanym przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Specjalne rakietki bez okładzin dostarczył PZTS, a mecze rozgrywano na czas. Set trwał dwie minuty. Do rywalizacji przystąpiło dziewiętnastu zawodników i zawodniczek, którzy zagrali systemem grupowo – pucharowym. Najlepszym w turnieju okazał się zawodnik ATS MT Rumia Krzysztof Bohn, który w nagrodę pojedzie w październiku do Rzymu na międzynarodowy turniej TTX. 

Na zakończenie imprezy, po godzinie piętnastej, ostatnim akordem imprezy był udział w konkursie wiedzy o polskich oraz wybrzeżowych tuzach tenisa stołowego i ich osiągnięciach. Do laureatów ze znakomitą znajomością tematyki tenisa stołowego trafiło dwadzieścia zestawów upominków, które wręczyli pp. Grażyna Dobrzyńska  – Dyrektor MOSiR Sopot i Mariusz Schaefer – Prezes PWZTS Gdańsk. Następnie zakończono imprezę i  na trzecią już  edycję Tenisa Stołowego na Molo w Sopocie w czerwcu przyszłego roku!M

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA