Świetne wyniki młodych polskich tenisistów stołowych na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Belgradzie

Na zakończonych w ubiegły piątek, a trwających od 6 lipca, Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów reprezentanci Polski wywalczyli 10 medali – 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe. W polskiej ekipie o medale walczyli reprezentanci województwa pomorskiego – Rafał Formela i Wiktoria Wróbel (obydwoje MRKS Gdańsk). Najwartościowszym wynikiem, dotychczas nie wywalczonym przez polskie juniorki, jest złoty medal Mistrzostw Europy w turnieju drużynowym. Polska drużyna w składzie Wiktoria Wróbel, Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Ilona Szwiertnia i Anna Kubiak pod wodzą trenera Alana Wosia/ pomorskie/ w finale pokonałya reprezentację Rumunii 3:2. Srebrne medale w turnieju drużynowym Mistrzostw Europy wywalczyli kadetki i juniorzy (obie drużyny przegrały z reprezentantami Rumunii 2:3). Natomiast drugi złoty medal w grze podwójnej mieszanej kadetów wywalczyła polska para Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek. Kolejny medal – srebrny, w grze podwójnej mieszanej juniorów wywalczyli Wiktoria Wróbel z Tomaszem Redzimskim. Dwa srebrne medale w grze pojedynczej wywalczyli Natalia Bogdanowicz (kadetki) i Maciej Kubik.Dwa brązowe medale to osiągnięcie Ilony Sztwiertni i Wiktorii Wróbel w grze podwójnej juniorek oraz Wiktorii Wróbel w grze pojedynczej Juniorek. Rezultaty Mistrzostw Europy to ogromny sukces  zawodników i zawodniczek, trenerów i pionu szkolenia PZTS. Gratulujemy !!!!!!