Medalowe sukcesy pomorskich tenisistek stołowych na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach

W rozgrywanych w dniach 21 – 24 kwietnia br. w Gliwicach Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów znakomity sukces odniosły pomorskie tenisistki stołowe. Pierwszy złoty medal i drużynowe mistrzostwo Polski juniorek wywalczyła drużyna MRKS Gdańsk /Wiktoria Wróbel i Adrianna Licbarska/, która w finale pokonla w stosunku 3:2 dużynę Politechniki Rzeszów / Zuzanna Wielgos i Oliwia Wątor/. Dwie pozostałe drużyny pomorskie GKTS Gdańsk /Ewa Krakowiak i Liliana Wollschlaeger/ i MRKS II Gdańsk /Paulina Pręda i Beata Traczyk-Kępa/ zajęły miejsca 9 – 16.Drużyna pomorskich juniorów – MRKS Gdańsk zajęła miejcse 17-22.

W turnieju indywidualnym z udziałem 64 zawodniczek startowało 5 zawodniczek (Wiktoria Wróbel, Adrianna Licbarska, Beata Traczyk Kępa, Zuzanna Czaja -z MRKS Gdańsk oraz Ewa Krakowiak z GKTS Gdańsk). W niedzielę, najpierw rozegrano półfinały w grze pojedynczej i podwójnej a następnie finały gry mieszanej i podwójnej a na końcu finał w grze pojedynczej. Mistrzostwo Polski w grze mieszanej wywalczyła para Dawid Michna (Energa KTS Toruń – wychowanek UKS LIS Sierakowice)  i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), która w finale pokonała parę Damian Korczak/Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) 3:0. Trzeci tytuł mistrzowski wywalczyła Wiktoria Wróbel w grze podwójnej, w której wraz z z Iloną Sztwiertnia (SKTS Sochaczew) w finale pokonały parę Zunanna Wielgos (Politechnika Rzeszów)/Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław). W finale  gry pojedynczej Wiktoria Wróbel przegrała z Zuzanna Wielgos 4:0. Warto odnotować miejsce 5-8 pary Ewa Krakowiak (GKTS Gdańsk)/Amelia Wiącek (Skarbel Tarnowskie Góry). Gratulujemy!!!!