NARODOWY DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO – 4 WRZEŚNIA 2021 ROKU – obiekty AWFiS w Gdańsku i Park Regana

NARODOWY DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO – 4 WRZEŚNIA 2021 ROKU – obiekty AWFiS w Gdańsku i Park Regana

Serdecznie zapraszamy na obiekty AWFiS – budynek administracyjny KS AZS AWFiS w Gdańsku oraz do Parku Reagana jeśli na to pozwoli pogoda 🙂

W czasie Narodowego Dnia Tenisa Stołowego zorganizujemy wspólnie 16 wydarzeń sportowych w ciągu jednego dnia – 4 września 2021 roku. Tenis stołowy będzie obecny we wszystkich województwach, a forma wydarzenia będzie dostosowana do panujących warunków i możliwości. Planujemy zorganizowanie kilku niewielkich turniejów wewnątrz hal sportowych, niemniej jednak zależy nam na zbliżeniu się do ludzi i wyjściu z hal sportowych do mieszkańców miast, w związku z powyższym, tam gdzie będzie to możliwe, Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbędzie się w plenerze.

Zakładamy przeprowadzenie licznych atrakcji promujących tenis stołowy, tj.: turnieje tenisa stołowego; mini turnieje o niekonwencjonalnych zasadach np. pojedynki na czas; animacje z trenerami (nauka serwisu/odbioru); konkursy sprawnościowe; rozgrzewki przed treningiem oraz spotkania z lokalnymi gwiazdami tenisa stołowego. Chcemy pokazać w jaki sposób czerpać radość z uprawiania tenisa stołowego.

W ramach organizowanych wydarzeń planujemy przygotowanie atrakcji w kilku zorganizowanych strefach, takich jak:

  1. STREFA SHOWCOURT (STÓŁ CENTRALNY)

W tej strefie znajdować się będzie główny stół turniejowy. Na nim rozgrywane będą mecze pokazowe z udziałem profesjonalistów, a także mecze finałowe turniejów dzieci, juniorów oraz amatorów.

  1. STREFA DZIECI

W tej strefie przewidziane są atrakcje dla najmłodszych uczestników. Każdy chętny będzie mógł wziąć w niej udział w aktywnościach ruchowych przygotowanych w formie wyzwań, którym należy stawić czoła. Po ukończeniu wszystkich wyzwań, uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

  1. STREFA SPORTOWA

W tej strefie zorganizowane będą turnieje dla dzieci (do lat 12), młodzieży (od 13 do 18 lat) oraz amatorów (OPEN). Turnieje zawsze przyciągają wielu uczestników i stanowią siłę napędową organizowanych przez nas wydarzeń. Rejestracja odbywać się będzie drogą mailową przed wydarzeniem, a w przypadku wolnych miejsc, również w dniu imprezy. Dla uczestników turniejów przewidziane są drobne upominki i gadżety, a dla zwycięzców medale i dyplomy jak również nagrody w formie sprzętu sportowego.

Gry finałowe odbędą się w profesjonalnej Strefie Showcourt.

  1. STREFA TRENERA

W tej strefie osoby, które na co dzień nie trenują tenisa stołowego, będą mogły pod czujnym okiem trenerów oraz profesjonalnych zawodników, zdobyć pierwsze szlify tenisisty stołowego – poznać zasady gry, a także nauczyć się podstawowych technik.

Pozdrawiam

Bartosz Gajek

KOMUNIKATY