Tenisistki stołowe MRKS Gdańsk zdobyły Puchar Polski

Tenisistki stołowe MRKS Gdańsk wygrały Puchar Polski!

W rozegranym w Gdańsku finale Drużynowego Pucharu Polski Kobiet tenisistki stołowe MRKS okazały się najlepsze.
W finale imprezy pokonały KU AZS UE Wrocław 4:3. W decydującym spotkaniu z brązowymi medalistkami Ekstraklasy, po dwa punkty dla MRKS-U zdobyły: Aleksandra Michalak i Maja Miklaszewska. Przy stanie meczu 3:3 decydujący punkt wywalczyłą Maja Miklaszewska, która pokonała 3:0 Zuzannę Gaworską.
Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki KS Bronowianka Kraków, które pokonały pierwszoligowa Optimę Polska Dojlidy Białystok 4:2.
W meczach półfinałowych KU AZS UE Wrocław pokonał KS Bronowiankę Kraków 4:1 a MRKS Gdańsk zwyciężył Optimę Polska Dojlidy Białystok 4:1.
Był to piąty udział MRKS Gdańsk w finale Pucharu Polski.
Wyniki meczu finałowego:
MRKS Gdańśk – KU AZS UE Wrocław
Agnieszka Kaczmarek – Anna Węgrzyn 1:3 (11:7, 5:11, 8:11, 4:11)
Aleksandra Michalak – Zuzanna Gaworska 3:0 (11:7. 11:6, 11:6)
Maja Miklaszewska – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:7; 11:9. 11:7)
Aleksandra Michalak/ Maja Miklaszewska – Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn 0:3 (7:11; 10:12. 7:11)
Aleksandra Michalak – Anna Węgrzyn 3:2 (4:11. 9:11. 11:9. 11:8. 11:6)
Agnieszka Kaczmarek – Katarzyna Węgrzyn 0:3 (8:11. 8:11. 4:11)
Maja Miklaszewska – Zuzanna Gaworska 3:0 (11:5, 11:1. 11:4).g