Zimowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodych tenisistów stołowych

Zimowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodych tenisistów stołowych

Trwa zimowe zgrupowanie młodych pingpongistów województwa pomorskiego. Treningi podstawowe odbywają się na hali MRKS Gdańsk dwa razy dziennie (10.00-12.30 i 14.00 – 16.00) a chętni mogą doskonalić swoje umiejętności po kolacji. Przedpołudniowy trening ma charakter techniczno-taktyczny a trening popołudniowy to zajęcia praktyczne – gry turniejowe. Zajęcia prowadzą Dariusz Świder, Marcin Ściblak i Agnieszka Kaczmarek. Zawodnicy i zawodniczki zostali poddani badaniom wydolnościowym (BIP), które przeprowadził dr Marcin Łuszczek i gdańskiej AWFiS.

IMG_5110

IMG_5114

IMG_5118

IMG_5122

Paulina Pręda (zdjęcie powyżej) z klubu GKTS Gdańsk druga aktualnie młodziczka naszego województwa marzy o zdobyciu nie tylko Mistrzostwa Województwa pomorskiego ale także Mistrzostwa Polski Młodziczek – chociaż to będzie bardzo trudne ale możliwe. Jest zadowolona, że poprzez udział w zgrupowaniu może praktycznie więcej czasu poświecić na trening aniżeli podczas codziennej nauki w szkole. To, że może ćwiczyć i rywalizować z różnymi zawodniczkami i zawodnikami   też sprzyja jej rozwojowi.

IMG_5127

Zapytaliśmy Piotra Biernackiego – zdjęcie powyżej – (PMDK MIastko) o jego spostrzeżenia i wrażenia z dotychczasowego udziału w zgrupowaniu. Zdaniem Piotra treningi są ciekawe bo dużo jest nowych ćwiczeń, znacznie więcej czasu trwa trening i jest intensywniejszy bo gramy szybciej i silniej. Dużo czasu poświęcamy ćwiczeniom serwisu i odbiorowi podania. Mieszkamy w hoteliku obok hali a ja się tutaj dobrzeczuję bo jest też przyjemna atmosfera wśród zawodników. Na pytanie o cele sportowe w tym sezonie stwierdził, że chciałby wywalczyć miejsce w pierwszej szesnastce indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków i oczywiście wygrać Mistrzostwo województwa pomorskiego żaków

IMG_5123