Zuzanna Czaja i Jakub Głuszkiewicz w żakach oraz Agata Felskowska i Samuel Michna w skrzatach – zwyciężyli w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym

Na starcie rozegranych 3 kwietnia 2016 roku turniejach w najmłodszych kategoriach wiekowych Skrzatów i Żaków stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z klubów województwa pomorskiego. W kategorii Żaczek zwyciężyła Zuzanna Czaja /MRKS Gdańsk/ przedMagdaleną Mallek /ATS Małe Trójmiasto Rumia / i Martą Słomińską /UKS Skoczek Sopot/. Wśród Żaków zwyciężył Jakub Głuszkiewicz /MTS Kwidzyn/ przed Kamilem Niewiadomskim /UKS Orlik Gdynia/ i Krzysztofem Bohn /ATS Małe Trójmiasto Rumia/. Dwa pierwsze miejsca dały awans do turnieju głównego III Grand Prix Żaków.

W najmłodszej kategorii wiekowej, wśród skrzatek najlepszą była Agata Felskowska /UKS REMUS Miechucino/ przed Martą Zimnicką /MRKS Gdańsk/ i Emilią Dzierżgowską /GKTS Gdańsk/. W kategorii skrzaci zwyciężył Samuel Michna /UKS Lis Sierakowice/ przed Rafałęm Formelą /MRKS Gdańsk/ i Piotrem Sękowskim /GKTS Gdańśk/

Wyniki końcowe :

Wyniki_III_WTK_ŻACZEK_ŻAKÓW

Wyniki_III_WTK_SKRZATEK_SKRZATÓW

Tradycyjnie odbyła się ceremonia wręczania medali zwycięzcom poprzedniego turnieju.