VII Festiwal Tenisa Stołowego w Żukowie – I WTK Kadetek i Kadetów

Po raz siódmy pomorscy pingpongiści zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy 2015/2015 w ramach Festiwalu Sportu w pięknej hali w Żukowie. W ramach Festiwalu Tenisa Stołowego jako pierwsi wystartowali kadeci i kadetki.

IMG_7429Festiwal otworzył  Burmistrz Żukowa p. Wojciech Kankowski, który witając zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców, przypomniał, że uczestniczył w otwarciu pierwszego festiwalu.

DSC_0579Uczestnicy zawodów minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego wieloletniego Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Prezesa Honorowego Jerzego Dachowskiego.

DSC_0592

DSC_0586Podczas ceremonii otwarcia p. Burmistrz Wojciech Kankowski i Mariusz Schaefer (wiceprezes PWZTS) wręczyli wyróżnienia najlepszym młodzikom i młodziczkom  ubiegłego sezonu.

Sędzia Główny turnieju p. Władysław Mazurek przypomiał o zasadach rozgrywania zawodów i 36 kadetów i 16 kadetek przystąpili do rywalizacji.

IMG_3790

Wśród kadetek zwyciężyła Oliwia Weber /MRKS Gdańsk/ 2. miejsce wywalczyła Magda Płotka /KTS-K GOSRiT Luzino/, 3. miejsce zajęła Nina Alot /MRKS Gdańsk/ a 4. miejsce wywalczyła Emilia Zdrojewska ?UKS Skoczek Sopot/.IMG_3793

IMG_3797W turnieju kadetów pierwsze miejsce wywalczył Przemysław Dosz /LKS Pogoń Lębork/ a trzy kolejne miejsca wywalczyli zawodnicy MTS Kwidzyn Michał Małachowski, Błażej Jędrzejewski i Patryk Kwiatkowski.IMG_3801

Jutro startują Juniorzy, Juniorki, Młodziczki i Młodzicy a dla zwycięzców czekają puchary ufundowane przez gminę Żukowo.DSC_0559Wyniki I WTK Kadetek i Kadetów