Igor Franc i Zuzanna Czaja (oboje KS AZS AWFiS Gdańsk) – kategoria junior, oraz Michał Tarakan (3STS Starogard Gdański) i Nadia Grzywacz (LUKS Straszyn) – kategoria młodzik, wygrali turnieje kwalifikacyjne do 2. Grand Prix Polski

W dniu 15 października br. w Gdańsku rozegrane zostały cztery turnieje kwalifikacyjne do II Grand Prix Polski Młodzików i Juniorów.  Grand Prix Polski (GPP) Młodzików odbędzie się 24-26 listopada br. w Jastrzębiu-Zdrój. W tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem w eliminacjach okazał się Michał TARAKAN (3STS Starogard Gdański), który w finale pokonał Oliwiera WOŹNIAKA (UKS Lis Sierakowice) 3:0, zaś 3 miejsce zajął Michał KRAJEWSKI (MRKS Gdańsk). Michał dołączył więc do Daniela SADOWSKIEGO (UKS Lis Sierakowice), który posiada limit na GPP Młodzików. W kategorii młodziczek najlepsza okazała się Nadia Grzywacz (LUKS Straszyn) pozostawiając w pokonanym polu w finale Nadie JAŻDŻEWSKĄ (UKS Kosynier Sobowidz) 3:1. Na najniższym poziomie podium stanęła Maja DAWIDOWSKA (UKS Lis Sierakowice). Nadia jako jedyna uzyskała awans na GPP Młodzików. Pozostali zawodnicy będą jeszcze mieli szanse biorąc udział w dodatkowych ogólnopolskich eliminacjach, które odbędą 24 listopada br.

W starszej kategorii Juniorów najlepszy okazał się Igor FRANC(KS AZS AWFiS Gdańsk) pokonując w finale Jana SĘKOWSKIEGO (MRKS Gdańsk) w stosunku 3:1. Na 3 miejscu uplasował się zawodnik Fabian PEIKOWSKI (Beniaminek Starogard Gd.).  Igor dołączy do Rafała FORMELI (MRKS Gdańsk) i Kamila KOSTYKA (KS AZS AWFiS Gdańsk) posiadających limit na GPP Juniorów, które odbędzie się 15-17 grudnia br. w Krakowie. Wśród juniorek najlepsza okazała się Zuzanna CZAJA (KS AZS AWFiS Gdańsk), która w finale pokonała swoją młodszą siostrę Julię CZAJA (MRKS Gdańsk) 3:0. Trzecią zawodnikom eliminacji wojewódzkich została Anna SZURGOT (Beniaminek Starogard Gd.). W GPP Juniorów nasze województwo oprócz Zuzi będą reprezentowały także Ewa KRAKOWIAK (GKTS Gdańsk) i Sylwia RAJKOWSKA (MRKS Gdańsk).  Podobnie jak w przypadku młodzików i młodziczek, reszta zawodników, którym nie udało się dostać do GPP, mogą skorzystać w dodatkowych eliminacji, które odbędą się 15 grudnia br. w Krakowie.

Już za tydzień zapraszamy na II WTK Seniorów w Gdańsku.