Wyniki II WTK Kadetów, Żaków i Skrzatów

Wyniki II WTK Kadetów, Żaków i Skrzatów

W dniu 19 listopada br. w Gdańsku rozegrane zostały cztery turnieje kwalifikacyjne do II Grand Prix Polski Juniorów młodszych i Żaków oraz II Wojewódzki Turniej Skrzatów.  Grand Prix Polski (GPP) Juniorów Młodszych odbędzie się 8-10 grudnia br. w Zielonej Górze. W tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem w eliminacjach okazał się Oliwier GARDYNIK (MRKS Gdańsk), który w finale pokonał Wiktora POSTA (MRKS Gdańsk) 3:0, zaś 3 miejsce zajął Oliwier WOŹNIAK (UKS Lis Sierakowice). Michał dołączył więc do Jana GŁUSZKIEWICZA  (MTS Kwidzyn), który posiada limit na GPP. W kategorii młodziczek najlepsza okazała się Julia CZAJA (MRKS Gdańsk) pozostawiając w pokonanym polu w finale Karolinę BIAŁK (MRKS Gdańsk) 3:0. Na najniższym poziomie podium stanęła Amelia STEFANIAK (MTS Kwidzyn). Julia dołączyła do Martyny STOSIO (GKTS Gdańsk), która ma prawo występu w GPP Juniorów młodszych. Pozostali zawodnicy będą jeszcze mieli szanse biorąc udział w dodatkowych ogólnopolskich eliminacjach, które odbędą 8 grudnia br. w Zielonej Górze.

W młodszej kategorii Żaków najlepszy okazał się Michał TARAKAN (3STS Starogard Gdański) pokonując w finale Bartosza WCISŁO (MTS Kwidzyn) w stosunku 3:0. Na 3 miejscu uplasował się zawodnik Nikodem DROZDOWSKI (GKTS Gdańsk).  Michał dołączy do Oliwiera WOŹNIAKA (UKS Lis Sierakowice) i zagrają na GPP Żaków, które odbędzie się 15-17 grudnia br. w Świdwinie. Wśród żaczek najlepsza okazała się Antonina OELRICH (LUKS Straszyn), która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Lenę RUDO  3:0. Trzecią zawodniczką eliminacji wojewódzkich została Ewa ZBRZEŹNIAK (także LUKS Straszyn). Antonina jako jedyna z Naszego województwa ma aktualnie pewny udział w GPP Żaków.  Podobnie jak w przypadku juniorów młodszych, reszta zawodników, którym nie udało się dostać do GPP Żaków, mogą skorzystać w dodatkowych eliminacji, które odbędą się 15 grudnia br. w Świdwinie.

W najmłodszej kategorii wiekowej, czyli skrzatach wśród dziewczynek najlepsza okazała się Paulina SADOWSKA (UKS Lis Sierakowice) będąc lepsze w grze finałowej od Małgorzaty POLAKOWSIEJ (KS Osiczanka Osice). W meczu o 3 miejsce lepsze okazała się Marta KUJAWSKA (GKTS Gdańsk).  Wśród chłopców Bartosz  KULKOWSKI (LUKS Straszyn) pokonał w finale kolegę klubowego Piotra TRZECIAKA. Tuż za nimi na 3 miejscu turniej ukończył Tymon WALASEK (MTS Kwidzyn). Każdy ze skrzatów i skrzatek udekorowany został pamiątkowym medalem przez prezesa PWZTS Mariusza Scheafera.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju.

Załączniki: